Czym jest Lifesfit?

 • O Lifesfit
 • Jak działa Lifesfit?
 • Filary Lifesfit
 • Co w wersji Standard?
O Lifesfit Spróbujemy jednym zdaniem :)
Lifesfit to kompleksowa platforma, która umożliwi Ci monitorowanie kluczowych obszarów Twojego życia, a dzięki oferowanym przez nią narzędziom zyskasz nie tylko możliwość lepszego poznania siebie, ale także możliwość łatwego zaplanowania oraz wdrożenia rozwiązań poprawiających Twoje zdrowie, samopoczucie i jakość życia.
Jak działa Lifesfit? Korzystanie z platformy krok po kroku.

1Zbieranie informacji

Najważniejszą rzeczą, od której zaczynamy korzystanie z Lifesfit, jest wypełnienie kilku niezbędnych kwestionariuszy dostarczających aplikacji najważniejszych informacji i pozwalających określić Twój “początkowy” potencjał zdrowia.

Wszystkie wprowadzane oraz przetwarzane dane są bezpieczne i dostępne tylko dla użytkownika, którego dotyczą. To ważne, bo dzięki temu nie musisz obawiać się podawania dokładnych danych, dzięki czemu otrzymasz rzetelniejszą informację zwrotną.

Dane możesz zbierać i wprowadzać także korzystając z aplikacji mobilnej. Bardziej szczegółowych informacji dostarczyć mogą także dodatkowe akcesoria.

2Monitorowanie

Po wprowadzeniu danych i uzyskaniu wstępnej analizy Twojego potencjału zdrowia, można zacząć bieżące korzystanie z aplikacji i śledzenie swoich wyników w poszczególnych obszarach.

Korzystaj z aplikacji do monitorowania swojej aktywności, odżywiania oraz emocji. Dowiesz się np. ile czasu przeznaczasz na wysiłek fizyczny, co możesz zmienić w odżywianiu oraz jak w czasie zmienia się Twoje samopoczucie. Dodatkowo aplikacja mobilna policzy Twoje kroki, przebyty dystans i w czasie rzeczywistym określi zużywaną energię i spalone kalorie.

Wszystkie zebrane i wyliczone statystyki możesz podglądać na platformie lub w skróconej wersji w aplikacji mobilnej.

3Analiza

Lifesfit cały czas analizuje dla Ciebie zebrane dane. "Po co?" zapytasz. Dzięki zebranym i przeanalizowanym danym aplikacja dostarczy Ci informacji dotyczących Twojego potencjału zdrowia.

W oparciu o całą gamę wskaźników Lifesfit zasygnalizuje Ci także ewentualne zagrożenia zdrowotne (szczególnie NCDs), doradzi jak je minimalizować oraz podpowie co zrobić, aby móc im zapobiegać w przyszłości. Informacje dostarczone zostaną w formie monitów i zaleceń w samej aplikacji.

Stosowanie się do zaleceń pomoże Ci poprawić stan poszczególnych obszarów, a przez to zwiększy potencjał zdrowia i zredukuje ryzyko zagrożeń licznymi chorobami.

4Planowanie

Gdy będziesz już wiedział, które obszary Twojego zdrowia wymagają szczególnej uwagi, przyjdzie pora na ich usprawnienie. Tutaj z pomocą znów przychodzi Lifesfit.

Platforma oferuje Ci zestaw narzędzi, za pomocą których samodzielnie zaprogramujesz swoją aktywność fizyczną i sposób odżywiania, realizując tym samym prozdrowotne cele i zalecenia opracowane na bazie analizy zebranych danych.

Innymi słowy nie tylko dowiesz się co powinieneś poprawić, ale także w jaki sposób możesz to zrobić, a platforma dostarczy Ci narzędzi do zaplanowania działań i oceny ich skuteczności.

5Wdrażanie

Z gotowym planem, pełny motywacji i zorientowany na cel zaczynasz swoją drogę po zdrowie konsekwentnie wypełniając zalecenia... :)

Wiemy, że nie zawsze jest tak kolorowo i często bardzo trudno jest utrzymywać konsekwencję i zapał - szczególnie jeśli obrane cele wymagają od nas czynności, których do tej pory unikaliśmy, np. ćwiczeń czy zmiany diety.

Lifesfit jako Twój osobisty opiekun, nie tylko podpowiada co zrobić, by poprawić potencjał zdrowia, ale też na co dzień towarzyszy Ci w budowaniu zdrowego stylu życia, motywując i chwaląc postępy.

Filary Lifesfit Kluczowe obszary Twojego życia.
Aktywność Aktywność fizyczna obejmująca główne obszary dnia codziennego - pracę, obowiązki domowe, czas wolny i sen.
Emocje Subiektywne odczucia oraz obiektywne czynniki związane z codziennym życiem, definiujące stan Twoich emocji.
Odżywianie Nawyki żywieniowe oraz stosowane diety z uwzględnieniem kaloryczności i wartości odżywczej spożywanych posiłków.
Potencjał Dokładna analiza zebranych danych umożliwi bardzo precyzyjne określenie Twojego potencjału zdrowotnego.
Co w wersji standard? Opcje dostępne w darmowej wersji aplikacji.

 • Osobista platforma internetowaOsobista platforma sprzężona z aplikacją mobilną. Swoiste „centrum zarządzania zdrowiem” – wszystko w prostej i czytelnej formie.
 • Darmowa aplikacja mobilnaBezpłatna aplikacja umożliwiająca zbieranie danych niezbędnych do określenia, monitorowania i ulepszania potencjału (ogólnego stanu) Twojego zdrowia.
 • Wstępne określenie potencjału zdrowiaOkreślenie Twojego „stanu wyjściowego”. Im więcej szczegółowych informacji podasz, tym dokładniejsze dane i pełniejszy obraz otrzymasz.
 • Aktualizacja potencjału zdrowiaWartość potencjału zdrowia aktualizuje się co tydzień, odwzorowując efekty zastosowania się do przygotowanych dla Ciebie rad i zaleceń.
 • Ocena stylu życiaOcena stylu życia służy ustaleniu potencjalnych zagrożeń zdrowotnych wynikających z Twoich dotychczasowych przyzwyczajeń i nawyków.
 • Ocena jakości życiaOcena jakości życia dotyczy Twoich obiektywnych i subiektywnych odczuć. Mówiąc inaczej – jest to ocena Twojego samopoczucia.
 • Ocena stanu odżywieniaNa ocenę tę składają się dane pomagające w ustaleniu m.in. prawidłowej masy ciała oraz ewentualnych zagrożeń wynikających z przekroczenia norm.
 • Ocena sposobu odżywiania się i nawyków żywieniowychOcena bazuje na informacjach o ilości i jakości posiłków, dostarczanych składników odżywczych oraz makro- i mikroelementów.
 • Zalecenia żywienioweZalecenia dotyczące odpowiedniego żywienia uwzględniające takie czynniki jak płeć, wiek, zapotrzebowanie kaloryczne czy warunki zdrowotne.
 • Monitoring aktywności fizycznejZilustrowane graficznie dane z całodziennego monitoringu, dotyczące Twojej aktywności fizycznej, jej intensywności, a także wydatku energetycznego.
 • Zalecenia w zakresie aktywności fizycznejZalecenia dotyczące aktywności fizycznej formułowane na podstawie danych uzyskanych z monitoringu oraz wprowadzanych przez Ciebie informacji.
 • Pomoc technicznaDział pomocy technicznej czekający z niecierpliwością na każde możliwe pytanie dotyczące funkcjonowania aplikacji.