Mityczna środa #2: Zdrowy styl życia jest drogi

Mit: Zdrowe życie jest drogie

Pomyślmy o tym – siłownie kosztują, zdrowe jedzenie, które kupisz w sklepie i przygotujesz kosztuje więcej niż obiad na mieście, a obydwa te czynniki razem to drogi styl życia, prawda? Nie prawda. Wraz ze wzrostem popytu na ruch i fitness powstają małe siłownie, które zaspokajają tych, którzy szukają niedrogich rozwiązań. Jeśli dołączymy do tego promocje i okresowe obniżki, można dostać karnety w cenach nawet ok. 100 zł lub mniej za miesiąc (zależy od wielkości miasta i mamy oczywiście na myśli karnety na wejścia pod nadzorem trenera, by nie zrobić sobie krzywdy). Jeszcze lepiej: można wyjść i pospacerować lub pobiegać za darmo, lub kupić DVD, by ćwiczyć w domu.

Rozwiązaniem wspierającym może być także platforma Lifesfit, ale o tym więcej dowiesz się [Tutaj]

Ceny żywności nadal rosną i mimo, że cena „zdrowej żywności” może być wyższa niż kupowanie żywności paczkowanej, to w tej kwestii także można sporo zaoszczędzić. Planuj posiłki w okolicach okresów wyprzedaży, zaopatruj się w owoce i warzywa z ryneczku od lokalnych rolników i kupuj mięso w dużych ilościach. Spójrzmy prawdzie w oczy, koszt niezdrowego życia znacznie przewyższa koszt zdrowego, jeśli uwzględnimy dolegliwości, opłaty za lekarzy i koszty leków.

Wniosek: Budowa zdrowszego tryb życia nie musi być trudna ani kosztowna. Dzięki drobnym usprawnieniom, które wspominamy i odrobinie poświęcenia będziesz na swojej drodze do lepszego stanu zdrowia w krótkim czasie i bez wydawania fortuny.